İsrail’den Lübnan’ın güneyine hava saldırısı: Hizbullah mensubu öldü

İsrail ordusunun Lübnan’ın güneyinde bir araca düzenlediği hava saldırısında 1 Hizbullah mensubunun öldüğü bildirildi. Lübnan resmi ajansı NNA’da yer alan habere göre, İsrail ordusuna ait insansız hava aracı (İHA), Sur kentinin Şehabiye beldesinde bir aracı hedef aldı.

Saldırıda 1 kişinin hayatını kaybettiği, aracın tamamen yandığı ve bölgeye ambulansların sevk edildiği kaydedildi. Haberde, saldırıda ölen kişinin kimliğine ilişkin ise bilgi verilmedi.

Hizbullah Hareketi’nden yapılan yazılı açıklamada, saldırıda 1979 doğumlu Muhammed Mustafa Eyyüb isimli bir Hizbullah mensubunun “Kudüs yolunda” hayatını kaybettiği ifade edildi.

İSRAİL ORDUSU: LÜBNAN’NDAN 5 BİNDEN FAZLA ROKET ATEŞLENDİ

Öte yandan geçtiğimiz saatlerde açıklama yapan İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, Hizbullah’ın 7 Ekim’den bu yana Lübnan’dan İsrail’e 5 binden fazla roket, tanksavar mermisi ve İHA ateşlediğini” bildirmişti. “Lübnan’daki Hizbullah, 7 Ekim’den bu yana 5 binden fazla roket, tanksavar mermisi ve İHA ateşledi” diyen Hagari, Hizbullah’ın İsrail’e karşı saldırılarının tırmandığına işaret etti.

Hagari, “Hizbullah’ın artan saldırıları bizi daha geniş bir tırmanışın eşiğine getiriyor. Lübnan ve bölge için yıkıcı sonuçlar doğurabilecek bir tırmanış bu” ifadesini kullandı. Hizbullah saldırıları sebebiyle ülkenin kuzeyinde boşaltılan sivil yerleşimlerin durumuna ilişkin Hagari, “İsraillilerin kuzeye dönmesi için çalışacağız, bu tartışılamaz” diye konuştu.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x